PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman vatandaslik hakkinda bilgi lazim

koftibaron
12 Ocak 2016, 22:31
Slm arkadaslar
Alman vatandaslina gecmek istiyorum.Yabancilar polisine evraklari verdim .Alman makamlara verecem ücret belli.Simde sorum Konsoloslukta ne kadar masraf daha cikar.Birde Alman vatandasi olduktan sonra Mavikart basvursam Türkiyede islem yapmak icin misal ev almak.
Saygilar

izmirli50
12 Ocak 2016, 22:41
Ben 30 sene önce çıktığımda hiç masraf olmamıştı.Belki şimdi olur,şuan da türkiyede herşeye vergi ve zamlar var.Telefon et ve sor.

hOrOz
12 Ocak 2016, 23:21
Slm arkadaslar
Alman vatandaslina gecmek istiyorum.Yabancilar polisine evraklari verdim .Alman makamlara verecem ücret belli.Simde sorum Konsoloslukta ne kadar masraf daha cikar.Birde Alman vatandasi olduktan sonra Mavikart basvursam Türkiyede islem yapmak icin misal ev almak.
Saygilar

Konsolosluk ta ücreti yok biliyorum

https://www.konsolosluk.gov.tr/ekonsolosluk/Sayfalar/IslemTurBilgiSayfalari/IslemBilgileri?Type=5000&Name=Vatanda%u015fl%u0131k

cenk1978
13 Ocak 2016, 02:02
Ücret olarak şöyle bir durum...alman larin verdiği Einbürgerungszusage türkceye ve türklerin verdigi ausbürgerungsurkunde yi almancaya yeminli tercümanda çevirtmen gerekiyor, onlar da tabi ücret aliyor.

Mavi kartı hem burda konsolosluk ta hemde Türkiye'de bağlı bulunduğun nüfus dairesinde cikartabiliyorsun..2 resim alman pasaport ve 15 TL civarındaydi...şahsen kendimde berlin konsoloslugundaki memur bana bir kaç ay bekle sonra mavi kart çıkart demisti.berlinde konsolosluk yoğun olduğu için tr de nüfus da 5 dak içinde çıkarmıştım mavi karti bundan 4 sene önce.

fuk_18
13 Ocak 2016, 16:47
ne kadar ücret aliyor alman makamlari keske onuda yassaydin bilmeyenler vardir benim gibi bilgi sahibi olmus olurduk .

Slm arkadaslar
Saygilar

neco77
13 Ocak 2016, 17:04
Ben 2000 senesinde 500 Mark ödemistim.
Yabancilara verilen Alman Kimliginde bir ayrinti var.
Mükemmel Almanca konussan Sari sacli Mavi Gözlü bile olsan
Adini soyadini degistirip Alman olsan bile o ayritidan yine anliyorlar yabanci oldugunu

Selam Arladasim Hic Tavsiye etmem Ben 2000 senesinden beri Alman vatandasiyim hic bir faydasini görmedim.
Kimligin Alman olsan bile sonucta yabancisin isim soy isim bir isin olsa Resmi daire vs sonuc hic degismiyor..
Berechtigung varsa Almaya degmez.
Alman kimligiyle Avrupanin her tarafina gidebiliyorsun..... birde bu ayricaligin var.....
Sonucta Herkesin bilecegi bir Tercih

Selamlar

fuk_18
13 Ocak 2016, 17:33
o ayrinti enymis söyleseydiniz onuda

Ben 2000 senesinde 500 Mark ödemistim.
Yabancilara verilen Alman Kimliginde bir ayrinti var.
Mükemmel Almanca konussan Sari sacli Mavi Gözlü bile olsan
Adini soyadini degistirip Alman olsan bile o ayritidan yine anliyorlar yabanci oldugunu

Selam Arladasim Hic Tavsiye etmem Ben 2000 senesinden beri Alman vatandasiyim hic bir faydasini görmedim.
Kimligin Alman olsan bile sonucta yabancisin isim soy isim bir isin olsa Resmi daire vs sonuc hic degismiyor..
Berechtigung varsa Almaya degmez.
Alman kimligiyle Avrupanin her tarafina gidebiliyorsun..... birde bu ayricaligin var.....
Sonucta Herkesin bilecegi bir Tercih

Selamlar

Plasma1981
13 Ocak 2016, 18:21
Einbürgerungszusage'nin tercümesi gerekmiyo. Öylece konsolosluga ver yeter

hOrOz
13 Ocak 2016, 18:32
ne kadar ücret aliyor alman makamlari keske onuda yassaydin bilmeyenler vardir benim gibi bilgi sahibi olmus olurduk .

Kosten

Die Einbürgerung kostet 255 Euro pro Person. Für minderjährige Kinder, die mit ihren Eltern zusammen eingebürgert werden,
sind 51 Euro zu bezahlen. Minderjährige, die ohne ihre Eltern eingebürgert werden, müssen ebenfalls 255 Euro bezahlen.

Wenn Sie nur sehr wenig verdienen oder mehrere Kinder (mit)eingebürgert werden, kann die Gebühr reduziert oder Ratenzahlung vereinbart werden.

ALSANCAK-35
13 Ocak 2016, 23:17
o ayrinti enymis söyleseydiniz onuda

Bencede yani. Wer "a" sagt, auch "b" sagen.