PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Dogan bebegi Konsolosluga bildirme ve nüfus cüzdani

gudi
10 Ocak 2016, 00:25
Selamünaleyküm Arkadaslar

Ben Türk vatandasi esim Alman vatandasi,, 3 cocugum var biri daha 1 yasinda, ilk iki cocugumu Türk konsolosluguna bildirip Nüfus cüzdanlarini almistim, yeni dogan cocugum bir yasina basti ama hala ben Türk konsoloslugunu bildirip Nüfus cüzdani almadim, bunun bir Cezasi varmi ? kaydettirmesem ne olur?

hOrOz
10 Ocak 2016, 00:29

Ben Türk vatandasi esim Alman vatandasi,, 3 cocugum var biri daha 1 yasinda, ilk iki cocugumu Türk konsolosluguna bildirip Nüfus cüzdanlarini almistim, yeni dogan cocugum bir yasina basti ama hala ben Türk konsoloslugunu bildirip Nüfus cüzdani almadim, bunun bir Cezasi varmi ? kaydettirmesem ne olur?

simdiye kadar vardi fakat yakinda cikacak yeni yasa da kaldirildi sanirim

" Nüfus cüzdanını kaybedenler ile doğum olayını süresi içinde bildirmeyenlere uygulanan idari para cezası kaldırılacak. "

daha yeni yasa kanunlasmadi bugün yarin cikar

giresun28
10 Ocak 2016, 00:32
3o euro cezasi var,birde savunma aliyorlar.esim alman vatandasi oldugundan bildirmedik yazip imzalarsin o kadar
ben 8 yasina kadar bildirmedim.

fuk_18
10 Ocak 2016, 03:34
sen yinede yeni yasayi bekle cunku 10 senede gecse 25 30 euro cezasi katlanmiyor yani hatta memur kendi istegine göre tarihle oynaya biliyor ben 1 gun icin 30 euro ödemek zorunda kalinca cok tartismistim.