PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanyada Ev satma

clon
09 Ocak 2016, 21:39
Selam
Internette bakdim ama aradigim konuya tam cevabi bulamadim,bilen Arkadaslar vardir belki

sorum
Burdaki(Almanya) evimi istedigim fiyata satabilirmiym

Mesella fiyat :xxx,xxx ise
Aliciyla anlasip 60000 veya 70000 bine sattim diye kaufvertrag yaparsam

Herhangi bir yerden bir sey cikarmi ?

talo176
09 Ocak 2016, 23:06
http://www.frag-einen-anwalt.de/Haus-unter-Wert-verkaufen,-machbar-Folgen-Versteuerung-Schenkung---f258624.html

metzeman
09 Ocak 2016, 23:15
Merhaba arkadasim,

evini satmak istersen istedigin fiyata satabilirsin, bu konuda herhangi bir kisitlama yok. Yeterki müsteri bul.

Yukarda yapmak istedigin seyin sana ne faydasi olacak? Ister 60.000 ister 150.000 yaz satici olarak sana bir yarari yok. Tabii makler yok ise.

Niye böyle birsey icin riske giriyorsun, eger 100.000€ anlasip vertraga 60.000€ yazdirisan aradaki 40.000€ vermezse nasil almayi düsünüyorsun.

Ayriyetten bu olay meydana cikarsa
1- betrug 2- Steuerhinterziehung olarak 2 yerden anzeige alma riskin var.

clon
10 Ocak 2016, 11:34
Merhaba arkadasim,

evini satmak istersen istedigin fiyata satabilirsin, bu konuda herhangi bir kisitlama yok. Yeterki müsteri bul.

Yukarda yapmak istedigin seyin sana ne faydasi olacak? Ister 60.000 ister 150.000 yaz satici olarak sana bir yarari yok. Tabii makler yok ise.

Niye böyle birsey icin riske giriyorsun, eger 100.000€ anlasip vertraga 60.000€ yazdirisan aradaki 40.000€ vermezse nasil almayi düsünüyorsun.

Ayriyetten bu olay meydana cikarsa
1- betrug 2- Steuerhinterziehung olarak 2 yerden anzeige alma riskin var.

selam
Bak yazdigin yazinin üst bölümünde istedigin fiyata satabilirssin diyorsun,Altta ise ,Betrug ve steuerhinterziehung yazmissin
Benim korkdugum noktada o

Neden öyle birseye giriyorum anlatayim
Benim ev cok eski baujahr 1948 -1978 teilrenoviert,yani cok tamir isleri Dach ve isolierung sart,En az 70-80 bin euro lazim
Benim komsum olan bir mütahitle anlasdim,benim evi o alacak
Karsilgiginda o bana kendi arsasinda yapdigi reihenhauslardan bir tane vercek
ama o evin degeri benim evden yüksek (50 bin)
Ben ona evi ucuza verirsem,o da bana yeni evde indirim yapar diye düsündümdü

talo176
10 Ocak 2016, 11:43
onu ne icin metzeman arkadasimiz yazdi biliyormusun..
eger ki borcun varsa (bankaya / finanzamta) ve evi degerin altinda satarsan..

senin olay baska.. sen mütahitle vertrag yapinca (zaten yapmani tavsiye ederim, noter de), o zaman hic bir sey olmaz..

brian_usta
10 Ocak 2016, 14:15
selam
Bak yazdigin yazinin üst bölümünde istedigin fiyata satabilirssin diyorsun,Altta ise ,Betrug ve steuerhinterziehung yazmissin
Benim korkdugum noktada o

Neden öyle birseye giriyorum anlatayim
Benim ev cok eski baujahr 1948 -1978 teilrenoviert,yani cok tamir isleri Dach ve isolierung sart,En az 70-80 bin euro lazim
Benim komsum olan bir mütahitle anlasdim,benim evi o alacak
Karsilgiginda o bana kendi arsasinda yapdigi reihenhauslardan bir tane vercek
ama o evin degeri benim evden yüksek (50 bin)
Ben ona evi ucuza verirsem,o da bana yeni evde indirim yapar diye düsündümdü

senin ev diyelim 150000€ sen ise 80 bin € noterde satmis gözükeceksin.Anlasilan senin mütahit sana el altindan para verecek.

yani seni kullanacak bir nevi ve kendi kara parasini aklayacak olay bu ..dikkatli ol !! ..sana ne gibi faydasi olur bu pazarligin?

adam sana nasil bir indirim yapacak ,mütahit sana nededi ?

clon
10 Ocak 2016, 15:23
Ben alinan evde indrim yapmasi icin böyle düsündüm
zaten o bana
senin evi bana satarsan ,sana el altinda ödeme yaparim demisti

yani sadece onun beni kullanmasi söz konusu degil

aslankral
10 Ocak 2016, 22:08
Ticaretle ugra$an bir arkad$in finanzamta borcu vardi, 160.000 Euroluk degerindeki evine buldugu mü$teriye 120.000 Euroluk Vertrag yapti zaten evinde Bankaya o kadar borcu vardi
40.000 Euro önceden aldi sonra ne olur ne olmaz diye.
iki tarafli Güven bu i$te cok önemli