PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pegasus hava yollarinin gecikmeli ucuslari

Galaxy3764
09 Ocak 2016, 15:48
Arkadaslar yilbasi gecesi istanbuldan Kölne pegasus havayollarinda ucusum vardi.Ama belki duydugunuz gibi cok ucuslar gecikmeli veya iptalli uctu.Bizde 7 saat gecikmeli olsada uctuk.Daha fazla bekliyende vardi(24 Saat üzeri).
Böyle bir sey basina gelen oldumu.Haklarimiz nedir ne degildir.Bilen veya uygulayan varmi.
Sade pegasusun ucaklari kalkmadi, diger degisik ucaklar kalkti.
Bilgisi olan veya basina gelen yazarsa bilgileniriz.

Ercan79
09 Ocak 2016, 21:56
Kardas bu durumlarda ucagin neden ucmadigi önemli. Egerki teknik bir arzadan dolayi ucmadiysa ozaman yasal olarak para alma hakkin var.
Ben 2015 in Ekim ayinda Frankfurtdan Adanaya ucacaktim Ucak 15 saat gecikmeyle uctu. 5 kisi idik. Toplam 1150€ para geri aldim. Yapdigim sadece Internetde www. EUFlight.de Sunexpress i sikayet ettim. EUFlight gereken herseyi yapti. Normalde 2000€ alma hakkim vardi. Geri kalan 850€ EUFlight aldi, cünkü onlar herseyle ilgileniyorlar.

TurKraL
09 Ocak 2016, 22:05
Pegasus hakkında vatandaşın isyanı. Videoyu izlemenizi tavsiye ederim :)

https://www.facebook.com/makro.yildiz/videos/1207553619260393/?pnref=story

metzeman
09 Ocak 2016, 22:38
Merhaba arkadasim,

öncelikle gecmis olsun, havaalaninda beklemek gercekten zor neyseki 24 saat beklememisin.

Malesef kötü hava sartlari yüzünden ucak gecikme yaptiysa, gecikme ile ilgili herhangi bir tazminat hakkin olmuyor, Ayni sekilde isciler grev yaparsa gene hakkin olmuyor.
Eger hava sartlari uygun oldugu halde ucagin gecikmeli kalksaydi Avrupa birligi kanunlarina göre gene tazminat hakkin yoktu,

yukarda arkadasin yazdigi tazminat hakki sadece ucak sirketinin merkezi Avrupa birligine üye bir ülkede olursa veya
ucak Avrupa birligine üye olan bir ülkeden kalkis yapacaksa gecerli olur.