PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes C220 Anahtara hic reaksion vermiyor

=easyrider=
31 Aralık 2015, 01:30
Selam arkadaslar,

Yaklasik v3 yildir Mercedes c200 BJ 2009 bu sabah arabaya bindigim ve anahtari cevirdigimde hic bir reaksion gelmedi ne göstergedeki konroll lambalari ne radyo hic bir sinyal yok.
Merdesi aradim büyük ihtimal Zündschloss bozulmusdur dediler bu modellerde baya sik karsilasiyorlarmis. Arabayi adac mersedese cekdi fakat tatil öncesi oldugu icin pek bakamayacaklarini ve anca haftaya bakabileceklerini söylediler.

simdi sorum bu Zündschloss degisimi bana kaca patlar ve böyle bir hata ile simdiye kadar karsilasan varmi?

simdiden tsk.

easyrider

06murtur
31 Aralık 2015, 02:02
Selamin Aleykum easyrider
genellikle bu bir hastalik Mercedesde ve bozulan ELV (Elektronische Lenkradverriegelung) veya EZV (Elektronische Zündschlossverriegelung) .
Tamirat fiyati 500€ ile 1000€ arasi oynuyor :(
istersen bir Internetden arastir cok cevab bulursun sorularina
buraya bir bak --->google den bulunan cevaplar (w204 zündschloss reagiert nicht)

talo176
31 Aralık 2015, 10:54
a slm,
eger arabanin garantisi yoksa, 800-1000€ tutar yaptirtmasi..
bu adam (http://www.ezs24.de/) 300€ ya yapiyormus..

selo65
31 Aralık 2015, 13:03
arkadaslar bir ay önce bende bu problemi yasadim. benim araba 220 cdi 2006 model mercedes. ayni arkadasinki gibi motorda bir tik yoktu. sonra tamirci bir arkadasa aradim ve ara kabloyla arabayi tekrar calistirdik sonra eve geldim. bir kac sonra tekrar calistirmak istedim yine ayni problem ne isiklar ne radyo hicbiri calismiyor. arabayi aldigim arkadasa aradim durumu anlattim. arabayi tamirhaneyi getirmemi söyledi. tekrar arabayi komsumun arabasiyla ara kabloyla tekrar calistirip tamirhanaye biraktim. tamirci arkadas arabaya birinci gün yeni akü takti araba tekrar calisti. arabayi ertesi günü tekrar ayni hatayi verdi. sorunun aküde olmadigini söyledi ve en sonunda zuheisser yani motor isinmasina yardimci olan parcanin bozuldugunu ve akü bitirdigini söyledi. bu parcanin fiyati mercedesde 450 ile 500 euro kullanilmisi 250 civarinda. tamirci arkadas bozuk olan parcayi iptal ettti. bir aydir arabayi bu sekil kullaniyorum. henüz karar veremedim yenimi yoksa kullanilmis parcayami alayim diye düsünüyorum. simdilik arabanin motor isisi 70 dereceden yukari cikmiyor.

talo176
31 Aralık 2015, 13:27
senin olay galiba baska arkadasim.. senin araba w/s203.. easyrider arkadasin arabasi w/s204.. ve sende isik felan bile yanmiyor yazmissin.. easyrider da tahminime göre isiklar felan calisiyor..

=easyrider=
01 Ocak 2016, 04:37
senin olay galiba baska arkadasim.. senin araba w/s203.. easyrider arkadasin arabasi w/s204.. ve sende isik felan bile yanmiyor yazmissin.. easyrider da tahminime göre isiklar felan calisiyor..

evet benim araba W204 ama abschlepp dienstden gelen adamda ilk önce yedek ceryan vererek denedi galiba akü zayif oluncada ayni hatayi veriyormus.