PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chip tuning kullanan varmi

sswiss
14 Aralık 2015, 23:39
slm arkadaslar benim Audi A4 B8 2.0 TDI Arabam var

Bu ebay de chiptuning alip takan oldumu ,almaya degermi ?
Hatiri Sayili bir degisiklik oluyormu?

LINK (http://www.ebay.de/itm/CTB-Chiptuning-Audi-A4-B8-2-0-TDI-105kW-143PS-Power-Tuning-Box-/291629954242?hash=item43e67ff4c2:g:lLAAAOSwEetV7oj S)

tskler

fuk_18
15 Aralık 2015, 04:19
kac km de aracin ? ve model

Tigin
15 Aralık 2015, 13:24
Selam

ben de benim Mercedes´e S204 220 CDi ye takmak istiyordum fakat internette bir kc forum da okuduklarimdan sonra vazgectim.
Yani bu kadar ucuz fiyata yok daha az yakip daha yüksek Drehmoment elde ediliyormus falan iddalari, motora daha fazla zarar verebilir diye
anlatiyorlar. Eger bu kadar ucuza bunlar yapabiliyorlarsa o zaman bunu araba firmalari direkt kendileri yapip piyasaya sunarlardi..

Benim bir arkadasin VW T modelinde vardi, gercekten cekis süperdi yalniz arabanin bagaj kapisi kurumdan simsiyahti.
Arkasindan simsiyah duman cikiyordu.
Ben de zaten 170 PS lik motor var diye kendim vazgectim. Bir de bir sey olursa Garanti ya da Gewährleistung vermiyorlar. Zaten acik acik
Begrenzte Gewährleistung diye yaziyorlar hep oda parca icin gecerli..

Acikcasi tavsiye etmem....

Ayrica simdi gördüm, ayni yerden ben de bakmistim ve telefon edip bilgi almistim...
Valla Bewertunglari süper, istersen al ve dene 1 ay gei verme Garantin var...

Caykara_61
15 Aralık 2015, 23:02
Aleykümselam. Ben bunu kullaniyorum. 5000km oldu ve herhangi bir sorun cikarmadi. Araba dizel. Motorun sesi sicak havada biraz fazlaydi ama bununla daha sakin calişmakta. 141 ps var ve yazdiğina göre 27 ps artmiş olmali. Ben illede hiz için almadim ama araba daha seri oldu fark ediliyor. Yakit olarak, benim araba 70 litre aliyor ve normal kullanimda 800km yapiyor. Bununla ayni kullanimda 850 - 880 yapiyor. Garaja taktirip imzalatip o kâğidida tuningi aldiğin yere yollaman lâzim. Takmasi ve çikarmasi yazildiği gibi çok kolay.

sswiss
15 Aralık 2015, 23:02
araba 2009 model 107,000 Km
Ben Audi Garajina sormustum zamaninda 1200 Frank istediler orjinal yapim yaklasik 1000 euro .
Sorun Benim Araba 143 PS hani 170 Olsa iyi olurdu onun icin merak ettim de bir sorayim dedim forumdaki dostlara

fuk_18
15 Aralık 2015, 23:27
100 binden km den sonraki araclar icin pek guvenli olacagini sanmiyorum ama bu cihaz ufak 300 500 euroya aracin beynine giriyorlar o sekilde artiriyorlar o daha garanti diyebilirim

avci62
17 Aralık 2015, 21:21
slm araba 204 ps oldu ben kulaniyorum benim araba bmw e90 163 ps 2007 model 2010 aldin 100.000km de o zamandan bu guna kadar kulaniyorum halende takili sindi araba 201.000 km de seytan kulagin hic bir zararini gormrdin araba kalkislarda super banada soyleyenler oldu arabaya zarar veriyor diye hic zararini gormedin

elektroniker
17 Aralık 2015, 23:58
pahali olanlar zarar vermez ama ucuzlarindan alirsan motora zarar verir

fatsali5252
18 Aralık 2015, 11:17
slm arkadaslar...
ebayden alinan chiptuningler icin birsey diyemem ama Steuergerätdeki parametreleri degistirerek yapilan hakkinda deneyimliyim. Accord 2007 model, 2,2 dizel. 140ps normal. arabayi sifir almistim. 6 ay sonra chiptuning yaptirdim, yaklsik 30000km'de. Dortmund-Münster arasi senede 50.000km yol yapiyorum. Sunlari kesinlikle söyleyebilirim

100 kilometrede yaklasik 1 litre yakit tasarrufu
azami hiz 212 iken, 238km/h da foto cektim :-) , 240 da görürdü ama tekerler sadece 210a kadar izinliydi ve yetiyordu da :-)
hizlandirmasi bayagi artti

simdi gelelim motora zarar vermesine... su an motor 422.000km de yani nerdeyse 400.000km chiptuningli gidiyor ve araba zorunlu tamir görmedi. Honda servisini sadece bakimdan dolayi taniyor :-))

görünüse göre bir 400.000 daha gider gibi

depream
20 Aralık 2015, 05:53
Kardes, bu konularda sana bazi önerilerim var ve deneyimli oldugumu söyleyebilirim :

Bu tür "Powerbox"lar yapilirken genelde yüzlerce ayni tip Motor üzerinde arastirma yapilip en dogru tespiti yapip, öyle bir Program yüklüyorlar aletin üzerine. Bunun dezavantaji ise tam olarak senin Motor ayarlarina uyumlu degil, sadece "tahmini" en dogru tespit icin ayarli oluyor. Avantaji ise uygun olmasidir. Ben sana direk olarak Systemoptimierung tavsiye ederim, en temiz is o'dur. Cünki bu sekilde Steuergerät'in tam olarak en dogru degerleri ile ölcülüp ona göre yeni Ayarlar uygulaniyor.

Eger yinede Powerbox almakta israrli isen, Getriebe ve Kupplung'un NM-Auslastung'unu arastir. Sebep: Bazi Kupplunglar veya Getriebeler belirli bir NM gücüne kadar dayanikli oluyor. Sen simdi örnek olarak 450 NM'den 500 NM yaparsan arabayi, Kupplung ise 460 NM kaldiriyorsa, emin ol ki birgün Kupplung da gider, Getriebe de.

Gelelim bazi arkadaslarimin yazdigi zarar konusuna. HAYIR, zararli degil, eger dogru arastirilip dogru bilgi ediniliyorsa, fazladan faydali bile olabiliyor. Ben sadece örnek olarak 530d e39 Modellerini örnek verim. Getriebeler GM (General Motors) da yapili, 4XX NM kaldiran bir Getriebe, fakat komik olan Motorun gücü 10 NM daha fazla. Yani kisacasi Getriebe sinirda calisiyor. Bu yüzden mesela cogu e39 Getriebeschaden geciriyor. Malesef aci bir gercek (e39) sürücüleri icin.

Edit: Ben senin icin kücük bir arastirma yaptim. Arabanin suanki normal gücü ~320 NM. Maximum 370 NM'ye kadar, yani ~170 PS'e kadar "sorunsuz" chiplemek mümkünmüs.

ABT TUNING SAYFASI (http://www.abt-sportsline.de/audi-tuning/a4/a4-limousine-ab-1207/ausstattung/motortechnik/)

Kisa bir arastirma sonrasi NM ve PS de Produktion sonrasi +/- 10 fark olabiliyormus. Bu yüzden dikkatli olmalisin.

kadir66
02 Ocak 2016, 02:48
merhaba arkadaslar sakin yapmayin...ben iki kez motor yaktim bu tuningbox dan icindeki 1 euroluk bir cihaz...sicaklik bilgisini yanlis veriyor beyine motoru soguk gösteriyor ve beyinde cook yakit ve de erken patlama yapiyor zylindirde...bende iki kez zylindirin ustu eridi...akil isi degil kisa yolda ok belki ama otobahnda sakin takip son gas gitmeyin...

slm kadir

Caykara_61
02 Ocak 2016, 03:44
Geçmiş olsun @kadir66 Usta. Bu bahsi geçen chipimi kullandin.

arkadas
02 Ocak 2016, 08:25
Slm swiss kardes

senin bu linkteki powerbox hic bir ise yaramaz bunu sakin alma bunlara 50 Cent Tuning diyorlar. Yani Motor beynine sicaklik az daha fazla mazot ver diyor ve sonra motoru titretiyor. Ben alip denemistim 30 € ya ayni alet sakin alma!
Gercek Chiptuning mesela VW/Audinin ABT veya baska tecrübeli yapanlar Motor beynini söküp icindeki chip yeni progranlanmis chip ile degistiriyor. Yada bir aletle Motor beynine giriyor eski Software i silip yenisini yüklüyor. Yani bu iki sistemde oluyor ve iyi yapildginda süper oluyor. Yalniz tahminen 500 € ile 1000 € arasi tutar.

slm arkadaslar benim Audi A4 B8 2.0 TDI Arabam var

Bu ebay de chiptuning alip takan oldumu ,almaya degermi ?
Hatiri Sayili bir degisiklik oluyormu?

LINK (http://www.ebay.de/itm/CTB-Chiptuning-Audi-A4-B8-2-0-TDI-105kW-143PS-Power-Tuning-Box-/291629954242?hash=item43e67ff4c2:g:lLAAAOSwEetV7oj S)

tskler

Sah
02 Ocak 2016, 12:59
http://www.racechip.de/?gclid=CjwKEAiAh560BRDu-aD93r-J_zoSJACrxZG2vXQtiGaeHWLGhiAFztXtiVpOZwAdZ5vfFcZ44 129rRoCrlHw_wcB

Adamlar garanti veriyor birde buraya göz atin ben araba alincak buradan alacagim ve kendin takabiliyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=kVjaGAWM0tA

Sah
02 Ocak 2016, 13:00
Slm swiss kardes

senin bu linkteki powerbox hic bir ise yaramaz bunu sakin alma bunlara 50 Cent Tuning diyorlar. Yani Motor beynine sicaklik az daha fazla mazot ver diyor ve sonra motoru titretiyor. Ben alip denemistim 30 € ya ayni alet sakin alma!
Gercek Chiptuning mesela VW/Audinin ABT veya baska tecrübeli yapanlar Motor beynini söküp icindeki chip yeni progranlanmis chip ile degistiriyor. Yada bir aletle Motor beynine giriyor eski Software i silip yenisini yüklüyor. Yani bu iki sistemde oluyor ve iyi yapildginda süper oluyor. Yalniz tahminen 500 € ile 1000 € arasi tutar.

racechip bu dedigini yapiyor.