PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kirada kaldigim evin kapisi bozuldu.

Cihan
09 Aralık 2015, 13:27
slm, Arkadslar
Kiradan oturdugumuz evin Dis kapisi bozuldu (su plastik türlerindeki kapi) Kilit falan degil, Ev sahipine bildirdigim halde hep oyaliyor bu gun aradim ve söyledim neden gelip yapmiyorsunuz dedim o da bana bozmasaydiniz dedi Simdi Bozulan Kapiyi kendimi yapmaliyim yoksa ev sahipi yapmak zorundami,,, tskl

cakir20032003
09 Aralık 2015, 13:48
Tabiki ev sahibi yapicak
sen ona söyle bu kapi yapilana kadar kira ödemem de yada ben yaptiri hesa bi sana yolarim de daha dogrusu ev sahibi yaptirmak zorunda

Bambini arkadasin dedigi daha dogru tabiki
Dikattini cekerim, sakin öyle kafan göre Kirayi ödemiyorum yapma.

Cünkü suclu duruma düsersin. Tabiki butür olaylarin yüzdeligi karsiliginda Kiradan düsebilirsin.

Herkes kafasina göre, ben Kirayi ödemiyorum yapmazsin. Bunu ben degil Kanun söylüyor.

Oturdugun yerde Mietverband vardir veya Rechtschutz´un varsa bir Avukata danis.

Cünkü onlar sana ona göre söyler hangi hata´dan ne kadar Kiradan düsebilirsin diye.

Hatta senin yerine olsam, Ev sahibine Mektup yazar, ona o Mektup´da iki Hafta müddet tanirsin, ve gelip yapmadigi veya yaptirmadigi takdirde, olayi Avukata verecegini bildir.

Bu Mektup´da bir arkadasin sahit olarak seninle beraber imzalasin ve Einschreiben olarak yolla.

Bak göreceksin Ev sahibi hemen davranacak, cünkü bu yöntemle kesinlikle hakli durumdasin.

Benden Tavsiye.

Bambini
09 Aralık 2015, 14:17
Dikattini cekerim, sakin öyle kafan göre Kirayi ödemiyorum yapma.

Cünkü suclu duruma düsersin. Tabiki butür olaylarin yüzdeligi karsiliginda Kiradan düsebilirsin.

Herkes kafasina göre, ben Kirayi ödemiyorum yapmazsin. Bunu ben degil Kanun söylüyor.

Oturdugun yerde Mietverband vardir veya Rechtschutz´un varsa bir Avukata danis.

Cünkü onlar sana ona göre söyler hangi hata´dan ne kadar Kiradan düsebilirsin diye.

Hatta senin yerine olsam, Ev sahibine Mektup yazar, ona o Mektup´da iki Hafta müddet tanirsin, ve gelip yapmadigi veya yaptirmadigi takdirde, olayi Avukata verecegini bildir.

Bu Mektup´da bir arkadasin sahit olarak seninle beraber imzalasin ve Einschreiben olarak yolla.

Bak göreceksin Ev sahibi hemen davranacak, cünkü bu yöntemle kesinlikle hakli durumdasin.

Benden Tavsiye.

Cebbisamcan
09 Aralık 2015, 14:45
Slm kardes Rechtschutz varsa Avukat a git bilgi al onlar daha iyi bilir.Yanlis bise yapmassin.

Cihan
10 Aralık 2015, 00:32
Rechtschutz yok, ben Kapinin fotraflarini ( @mail ) ile ev sahibine 1 hafta önce bildirdim. ( @mail ) de gecerli sayiliyormu, Cevaplariniz icin tskl.
Ev Sahibi de sen kapiyi bilerk bozdun diyor.
Morelimi bozdu walla

Prens-66
10 Aralık 2015, 00:37
Kanıtlamak sana düşer diyeceksin, Konuyu Mieterverein / Mieterschutzbund ile görüşürsün.

Yanına Mail'i drucker'den çıkar götür ve sen bozdun diye ifadesini söylersin.

İşin geri kalan tarafı Mieterverein yapar, Yıllık ufak bir Meblağ alırlar ve kalırsın, işin düştükce.

Cihan
10 Aralık 2015, 12:00
Ben bu gün gene ev sahibini aradim ve yapmam diyor gerkcede sen kendin bozdun diyor. Bende konusmalarini kayit altina aldim . Delil sayilrsa hemen Avukata vercem cünkü sinir eti beni

Bambini
10 Aralık 2015, 12:17
@Cahit arkadas, kafana göre herkesin sesini kayit altina alamazsin, bunu sana Avukatinda söyler, cünkü olayda cok büyük bir suc yok ( Misal: Cinayet ).

Sana yardimci omak icin yol gösteriyorum, Ev sahibine Mektup yolla, Einschreiben olarak ve ona süre tani.

Yada Prens-66 arkadasin yazdigi gibi hic uzatmadan Mietverein´a git, senelik parani öde, onlar sana yol gösterir.

Sakin baskasinin sesini kagit edip, seni Polise veya Avukata verecem deme, olurya kendisi sen sordukdan sonra sesini kagit alman icin izin verirse yapabilirsin.

SMS, Mail ve Posta yolluyla sana gelen seyler baska.

Benim anlamdigim, bir Mektup yazmak neden bukadar zor geliyor?

Kapini kilitliyemirsan durum degisir, ozaman hemen bir Avukat´a gitmen gerekir, cünkü ev sahibi senin kaldigin Dairenin Emniyetini karsilamsi lazim.

Buda yanliz giris kapisi icin gecerli.

Ama yine sen bilirsin, biz arama diyorsuz, sen hala Telefon aciyorsun!!!! :confused:

Cihan
10 Aralık 2015, 14:00
tamm dedigin gibi mektup yazdim. tavutlu yolladim 2 hafta zaman tanidim. Bir türk avukata ayni senin dedigini söyledi. Bakalim sonuc ne olacak. tskl

Prens-66
10 Aralık 2015, 14:00
@Cihan

Sözün bittiği yerdeyiz Arkadaşım, git Mietverein'a başvur işini görsünler.

Burda yeterli yol bilgileri verildi, fazla zaman kayıbı sana karşı işliyor farkında isen.

Bir Mektup yazmak, bilmem ses kayıdı vesayre ile uğraşmadan, Yazacağın Mektup'da hata yapmadan işini halletsinler.

Sonra, yine vaktin olursa Konuya ilerleme sürecinde buradaki Arkadaşlara gelişmeleri yazarsın çizersin, onlarda bu Sistem nasıl çalışıyor öğrenirler.

Bol şanslar!

Cihan
14 Aralık 2015, 12:57
Ewet sonunda Ev sahipi beni aradi ve yarin 9.00 da tamirci gönderecekmis. Demek ki Mektubu almis ))))) Sonunda bu iside kazasiz belesiz atlatik. tskl

Bambini
14 Aralık 2015, 14:26
Demekki herzaman öfkeyel bir ise girismemek lazim.

Simdi karsindakide isci bir Insandir veya belki Madi durumu müsait degildir.

Banada biri hemen seni avukata verecem derse, bende yapmiyorum git avukata derim.

Ama sükür, isinizi hal etmisiniz.

Ayrica, bildiri icin tesekkür ederim.

mert55mz
03 Mayıs 2016, 17:36
Selam Arkadaslar benim bir kiraci var önce evden cikmak istedi amtin verdigi Kautionu istedi bende sana o paryi veremem amta veririm dedim

Neyse benim kiraci arkasindan basladi evde Mängel var diye 5 Aydir Kira vermiyor simdi avukatdayim birde kiraci bana daha hakaretde bulundu

Kiracida Türk bir bayan ben, Mahkemeyi kayip etme sansim varmi kiraci kazansa bile ben bu kisiyi görmek istemiyorum gerekirse evi satacam bu kiraciyi da allaha havale ediyorum, eve verdigi zarar cok büyük yenide kiraci vertragi da 31.07.2016 da doluyor 4 ay olmadan basladi evde mängel var diye