PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TR´ye ucakla elektrik süpürgesi götürmek hakkinda bilgi lazim

hope41
08 Aralık 2015, 17:01
Merhaba arkadaslar, nasib olursa 27.12 de 10 günlügüne Istanbul´a gidiyoruz. Anneme bir elektrik süpürgesi götürmek istiyorum giderken. Aslinda genelde ordan aliyorum bu tip seyleri ama bazi ürünlerde cok fiyat farki oluyor. Su an bakiyorum, eger fiyat olarak degmeyecek birsey alacaksam yine ordan alacagim ama arada cok fark olan bir model olursa burdan götürmek istiyorum.

THY ile gidiyoruz, yük 30 kg yani, böyle bir elektronik esya götürürken vergi vs... ödeniyor mu yoksa bir adet süpürge götürürken sorun cikmiyor mu? Yapmam gereken paketi kartonu ile kirilacak esya kismina teslim etmek mi sadece yoksa bu isin özel baska dikkat edilmesi gereken hususlari var mi? Daha önce hic götürmedigim icin bilemiyorum. Foto makinasi vs... gibi kücük elektronik esya daha önce cok götürdüm ama onlari bagaj ile verdigimiz icin sorun olmuyordu. Gerci alacagimiz süpürge bilmiyorum el valizine sigar mi... sigarsa belki his sorun olmaz ama ola ki sigmadi ve ayrica vermem gerekti o zaman durum nedir bilmek istedigim. Tesekkürler

aglasazim
08 Aralık 2015, 19:27
selam hocam TV bile götürebilirsin sadece 30TL 10€ TRT bandrol vergisi var ... 30 kilonun icine dahil olarak aliyorlar orjinal kartonu ile valize verebilirsin yinede emin olmak icin THY müsteri hizmetlerini ara...

hope41
09 Aralık 2015, 10:26
selam hocam TV bile götürebilirsin sadece 30TL 10€ TRT bandrol vergisi var ... 30 kilonun icine dahil olarak aliyorlar orjinal kartonu ile valize verebilirsin yinede emin olmak icin THY müsteri hizmetlerini ara...

A. selam kardes, sagol bilgi icin, dedigin gibi THY yi arayip bilgi alabilirim.

zoro
09 Aralık 2015, 23:15
Slm. benim bildigim Pegasus sirketi ile Tv götüremiyorsun

hope41
10 Aralık 2015, 13:10
Dün TR den aldirdim, konuyu bu sekilde hallettik. Torbalilarda burda iyi modelleri uygun buluyoruz ama torbasizlarda bazi modellerde ayni paraya geliyor neredeyse. TR deki kizkardesime aldirdim bir tane. Sagolun bilgiler icin.

Samsunlukurt
10 Aralık 2015, 13:29
Ben bu sene THY ile süpürge Makinesi götürdüm orginal Kartonu ile ( Mavi Torbayla yine sardik ve bandladik) Normal Canta verilen yerde verdik.
Sorunsuz gecti, parada vermedik extradan.

Tv icin extra yanlissim yoksa 27 € verdim. TVyi ama Spergut Bölümünde verdim

Saygilar

hope41
10 Aralık 2015, 18:44
Ben bu sene THY ile süpürge Makinesi götürdüm orginal Kartonu ile ( Mavi Torbayla yine sardik ve bandladik) Normal Canta verilen yerde verdik.
Sorunsuz gecti, parada vermedik extradan.

Tv icin extra yanlissim yoksa 27 € verdim. TVyi ama Spergut Bölümünde verdim

Saygilar

Bilgi icin sagol arkadasim ama bence normal bagaj yerine vermek biraz riziko olabilir, kirilabilir yani saga sola atiyorlar valizleri yüklerken. Yoksa valiz yerine verirken de kirilacak esya diye veriliyor mu? O sekilde aliyorlarsa sorun olmaz tabi.

hamse
11 Aralık 2015, 20:56
Artık her türlü eşya memlekette mevcut arkadaşlar,hem hamallık yapıyor hemde garanti olayıyla alakalı sıkıntıya girebiliyoruz.o yüzden Türkiye de varsa alacağımız elektrik/elektronik eşya,inanın hiç deymez buradan almaya.selamlar

ahmedcan
12 Aralık 2015, 12:56
Arkadaslar arabayla veya ucakla götürülen televizyona veya elektronik esyaya herhangi bir vergi ödenmesi gerekiyormu varmi

aglasazim
13 Aralık 2015, 20:45
Arkadaslar arabayla veya ucakla götürülen televizyona veya elektronik esyaya herhangi bir vergi ödenmesi gerekiyormu varmi

Tv lerde 10€ TRT bandrol vergisi var ... ve TV kayit altina aliniyor zannedersem tv nin büyüklügüne göre fiyat degisiyor benim götürdügüm 40 zoll. yani 102 cm likti 10 euro ödedim

ve asla tavsiye etmem almanyadan türkiyeye tv yada elektronik esya götürmeyi,, ben henüz 1 yil daha garantisi olan tv yi götürdüm 3 ay sora ariza yapti Türkiyedeki samsung ilgilenmedi sebep türkiye avrupa birligine dahil olmadigi icin .. bende bir soraki gidisimde Türkiyedeki media markttan samsung smart tv nin son modelini aldim yine 40 zoll 102 cm lik 1350TL verdim nakit .. sora almanyadan götürdügüm Tvyi tekrar geri getirdim ve burdaki media marka verdim garantiden yapildi 2 hafta sora aldim.. ve internete ilan verip 300€ ya sattim..

sonuc degisen bisey yok media markt fiyatlari ayni ,,, yapilan sadece hammallik ve asla degmez ...

catli50
27 Mart 2016, 16:20
benim kiz alman vatandasi ve tr de yasiyor temelli gitti
soru: giderken bir tane vorwerk kobold süpürge makinasi götürmek istiyor ve 930 € ya aldik
acaba gümrük ödermi?
Cogu sitede arastirdim hep elektronik esya diye geciyor
süpürge makinasi elektrikli ev esyasi ve hic bir yerde gümrükle ilgili birsey yok
sadece degeri 1500 € nun altin da olan esyalara birsey yok diyor mesla: Dizüstü bilgisyar
Bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim
SLM
Catli50

kuckam
27 Mart 2016, 16:28
ufak alatlere odemez

hOrOz
27 Mart 2016, 16:34
benim kiz alman vatandasi ve tr de yasiyor temelli gitti
soru: giderken bir tane vorwerk kobold süpürge makinasi götürmek istiyor ve 930 € ya aldik
acaba gümrük ödermi?
Cogu sitede arastirdim hep elektronik esya diye geciyor
süpürge makinasi elektrikli ev esyasi ve hic bir yerde gümrükle ilgili birsey yok
sadece degeri 1500 € nun altin da olan esyalara birsey yok diyor mesla: Dizüstü bilgisyar
Bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim
SLM
Catli50

sanırım %18 KDV vergisi var vakumlu olanlarda + %20

haveri68
27 Mart 2016, 19:09
gecen yil bana söyledi gümrük memuru 400 € altinda olan seylerden gümrük alinmiyor hediyelik esyadan

aab38
28 Mart 2016, 20:42
Slm arkadas bir gac sene önce Dyson sübürge götürdüm kayseriye .Burada orjinal kartonunun kalin paket kagidi ile kapatarak koli banti ile yapistirdim. Hava alaninda valizle beraber tartiliyor,sonra özel kirilacak esyalarin oldugu bölüme verdim. Kayseride hic sorun olmadan aldim .Memur bu nedir diye sordu bende sübürge oldugunu söyledim.Hic bir sorun olmadi. Ben yanima kasa hesap kagidinida almistim 330€ filan idi. Ama sormadilar.
Sendede sorun olacagini zannetmiyorum. Hem olsa ne olacak? 330€ nun gümrük vergisi.

iskete
04 Mayıs 2016, 10:03
türkiyede hersey var artik vaz gecin almanyadan Elektronik cihaz götürmekten türkiyeden satin alin türkiyede kalsin paraniz
türkiyede olmayan bir Elektronik Cihaz olur ozaman bisey demem süpürge mkn,buzdolabi,mutfak robotu vb yani bunlar hepsi tr de var paranizi tr de birakmaya bakin türkiye kazansin

H@K@N
04 Mayıs 2016, 12:18
türkiyede hersey var artik vaz gecin almanyadan Elektronik cihaz götürmekten türkiyeden satin alin türkiyede kalsin paraniz
türkiyede olmayan bir Elektronik Cihaz olur ozaman bisey demem süpürge mkn,buzdolabi,mutfak robotu vb yani bunlar hepsi tr de var paranizi tr de birakmaya bakin türkiye kazansin

Arkadasim güzel diyorsun'da Örnegin burda söyle kiyak bir 55-65 zoll TV Oleg'li,4k'limi bisey diyorlarya öyle birsey burda ucuz TR'ye göre + burda güzel bir taksitlendirmede yapiyorlar 0 % zinsen(MediaMarkt,Saturn).
TR'ye TV götürmenin en büyük faktörlerinden birisi zaten 0% zinsen ile Taksitlendirme.
Yoksa affedersin modasi gecmis LED TV'yi TR'ye götürsem ne olacak götürmesem ne olacak.

moonrise
04 Mayıs 2016, 16:19
Kardesim OLED TV'nin krali Türkiye'de var hemde Avrupa'dan evvel gelmisti, hic bosuna götürme?

LG Türkiye OLED diye arat bak göreceksin, Teknosa'da ben aylar önce son modellerini görmüstüm:))

H@K@N
05 Mayıs 2016, 09:48
Kardesim OLED TV'nin krali Türkiye'de var hemde Avrupa'dan evvel gelmisti, hic bosuna götürme?

LG Türkiye OLED diye arat bak göreceksin, Teknosa'da ben aylar önce son modellerini görmüstüm:))

Türkiyemizin artik eski Türkiye olmadigi cok acik ne arasan var onu biliyorum'da.
hatta secenek,marka A'dan Z'ye kadar Avrupa ülkelerinde olmayan Türkiyemiz'de var.
Yalniz burda'ki konu,yilda birkez izine gidebiliyoruz cogumuz(orta halli vatandas'dan bahsediyorum)
izin parasini anca topluyoruz,birde Memlekete gidip'de 5000-10000 TL bir TV almak adama koyuyor azucuk.
O yüzden burdan güzel güzel 0% 36 ay ile TV alip Memlekete götürüyoruz,Türkiyeden'de taksitlendirme oluyor yalniz
Türkiyede bir gelirin olmadigi zaman maalesef bisey vermiyorlar,haa tanidiklarada yük olmamak icin iste kendimizce böyle
birseyler yapiyoruz.
Iste Arkadasim Memlekete TV götürmenin baslica nedenleri budur,yoksa Türkiyemiz'de olup olmamasi degil'dir.
Umarim durumu aciklayabilmisimdir.
Sunuda belirteyim'de benim Memlekete TV felan götürdügüm yok,ben 2015'de KIPA'dan 42 zoll fazlada özelligi olmayan LG marka LED aldim.
899 TL'ye adamlar birde geldi kurdu(sanki ben kuramiyom :) )

Karadayi35
10 Mayıs 2016, 00:42
Elbette var her ürün Türkiyede, fakat fiyatlari ucuk... en basiti, Dyson süpürge, burda ebayde, veya saturnda 300€ süpürge, TR de Media Markta misal, 2500YTL. bende isterim tabiki parayi türk ekonomisine yatirmayi, fakat aradaki fark bazi ürünlerde cok büyük.

Bu arada, aramizda bilen varsa belki bu konuyu acikliyabilir... Almanyadan bir ürün alip, yurt disina cikarinca, Havaalinindaki gümrükden KDV yi geri alma hakkim yokmu? Öyle birsey oldugunu cok duydum ve esittim, fakat hic ilgilenmedim... Okul zamanindan dogru hatirliyorsam, bir ülkede satin alinan bir ürün yurtdisina cikiyorsa, KDVyi satin alinan ülkede iade ediyor, ve alici yurtdisindaki ülkeye KDV ödemesi gerekiyor...
Biri bu konuyu aydinlatabilirse sevinirim. Dyson süpürge gitmesi lazim bir tane :)