PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarla mi Arsa mi

thaflowkilla
18 Kasım 2015, 16:22
Herkese öncelikle merhaba. Ben Türkiye'den arsa almayi düsünüyorum. Gecenlerde yakinim ile konustum ve bana 2 Dönüm bir tarla oldugunu ve imar gelmedigini iletti.

Sizlere sorum sudur ki, Tarla almak ne kadar mantikli? Aradaki fark ne oluyor, hangi sekilde degerleniyor.

Imar geldiginde, bizden ek ücret, hatta yer istiyor mu?

Almanya'dan vekalet olayi nasil oluyor? Konsolosluga gidip vekaletname'mi almak gerekiyor. Farkli farkli vekaletname'ler var mi?

haveri68
27 Kasım 2015, 22:38
Mrb ustam tarlaya arazi denir araziyle arsanin arasindaki fark biri imarli digeri imarsizdir yani
Arsa imarlidir en azindan emsal on dur onun büyügü % ondur % kaca kadar gidiyor onu bilemiyorum ,Belediyeden parsel yapilmistir parsel oldugu icin terki yapilmistir net ölcüsü bellidir .
Arazi diye tarlaya yada parseli yapilmamis yere denir araziyi arsaya dönüstürmek icin % 35-40 arasini belediyelere göre degisir Terk edelir yani 1000 metre kare arsayin 350 metresini belediye alir oda yesil alan yol yada okul olarak degerlendirir

thaflowkilla
14 Nisan 2016, 19:46
Arsa veya Tarla buldugumuzda islemler nasil gerceklesiyor (Türk Vatandasiyim). Daha dogrusu kaziklanmak istemiyorum. 1 yerine 10 vermek istemiyorum. Sonradan basim agrimamasi icin en mantikli hamle nedir? Mesela Tapuyu analiz etmekten anlamam cünkü hic yapmadim. Bunu anlayan kisiyi buradan yani Almanya'dan nasil ayarlayabilirim? Vekaleten Emlakcinin Arsa almasi mantikli mi? Bence degil ama yinede sorayim diyorum.

Tesekkürler

yilmaz68
14 Nisan 2016, 20:11
Abim 19 bin tl ye 3 dönüm tarla aldı şans bu ya 1.5 sene sonra imar geldi şimdi 150 bin tl veriyorlar, abim nazlanıp duruyor. Aradaki fark bu.

hOrOz
14 Nisan 2016, 20:33
arkadaş Izmir-Dikili den 25bin € ya 2 sene önce arsa almıştı.
iki hafta önce 100bin € ya sattı geldi

Basbakan
14 Nisan 2016, 21:23
arkadaş Izmir-Dikili den 25bin € ya 2 sene önce arsa almıştı.
iki hafta önce 100bin € ya sattı geldi

Arsa iside tamamen sans ve kismet isi

Arkadasim sehirin cikisina otobüs terminali yaplacak duyumunu aldi gitti kafasana uygun yerden bir arsa aldi iki yil sonra terminal yapildi tam arsam degerlendi derken tam arsasinin dibine büyük bir genlevi yapildi
50000€ aldigi arsayi simdi kimse 10000€ vermiyor

Yani uzun lafin kisasi hersey kismet

yilmaz68
14 Nisan 2016, 21:37
Sayın @Basbakan inanın sesli güldüm Allah iyiliğini versin.

coskun
14 Nisan 2016, 21:50
thaflowkilla arkadasim tarla elbette arsaya göre ucuz olur imar gelincede degerlenir, simdi senin tarla almak istedigin yer neresi sehre yakin veya uzak kücük yerlerde tarla alirsan uzun süre bekleyebilirsin, büyük sehir kenarlarinda tarla alirsan kisa zamanda imar gelir daha cok degerlenebilir. Duruma göre degisir.

hOrOz
14 Nisan 2016, 21:51
Arsa iside tamamen sans ve kismet isi

Arkadasim sehirin cikisina otobüs terminali yaplacak duyumunu aldi gitti kafasana uygun yerden bir arsa aldi iki yil sonra terminal yapildi tam arsam degerlendi derken tam arsasinin dibine büyük bir genlevi yapildi
50000€ aldigi arsayi simdi kimse 10000€ vermiyor

Yani uzun lafin kisasi hersey kismet

hangi şehir miş merak ettim ?

thaflowkilla
14 Nisan 2016, 23:04
@coskun Almak istedigim yer Istanbul disa dogru veya Ankara. Fakat insanlar nasil buluyor nasil ediyor? Kismet iste. Islemler nasil ilerliyor, bilgisi olan var mi? Almanya'ya birsey bildirmem gerekiyor mu?

TatliPiskopat
09 Eylül 2017, 21:08
Merhaba arkadaslar TR den bende arasa almayi düsünüyorum. Alacagim arsanin imar plani var ama kac daire düsecegini nerden ögrene bilirim? Hesaplamasi nasil oluyor? Arsa 4000 m2

hOrOz
09 Eylül 2017, 21:17
Merhaba arkadaslar TR den bende arasa almayi düsünüyorum. Alacagim arsanin imar plani var ama kac daire düsecegini nerden ögrene bilirim? Hesaplamasi nasil oluyor? Arsa 4000 m2

kümes gibi yaparsın 20 tane sığar saray gibi yaparsın 4 tane sığar o senin planına göre

TatliPiskopat
09 Eylül 2017, 21:23
kümes gibi yaparsın 20 tane sığar saray gibi yaparsın 4 tane sığar o senin planına göre

abi kendim yapmicam. Müthayit e veririm ilerde eger almis olursam. Belediye nekadarini aliyor acaba.