PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnşaat Maliyeti Hakkinda bilgi lazim

haveri68
02 Kasım 2015, 15:19
Ar kadasim ben su an insattimi tamamlamak üzereriyim ,ve bana maliyet % 50 pahaliya mal oldu ,insaattta hic bir hesap tutmaz zeminin den tut izalasyonuna kadar cok farkliliklar var en cok parayi ince iscilik tutuyor
yani kaba insat bes ana malzemeden olusur ,cimento demir tugla iscilik ve digerleri sakin buna aldanip ise kalkma ,birde sendeki bilgiyle insaat yaptirmak mümkünmü o rasi Türkiye ordaki ac kurtlar tam senin gibi benim gibi
insanlari bekliyor ,onlarin eline düsersen yandin ha mütahidin eline düsersen yine yandin bilmiyorum nerde kaldigini benim sana verecegim tüyolarla 50 bin lira rahat kazancin olur eger Remscheide yakin yerdeysen gel
görüselim elimden gelen yardimi yaparim .Allah yardimcin olsun .

neunlicht
02 Kasım 2015, 15:26
Ar kadasim ben su an insattimi tamamlamak üzereriyim ,ve bana maliyet % 50 pahaliya mal oldu ,insaattta hic bir hesap tutmaz zeminin den tut izalasyonuna kadar cok farkliliklar var en cok parayi ince iscilik tutuyor
yani kaba insat bes ana malzemeden olusur ,cimento demir tugla iscilik ve digerleri sakin buna aldanip ise kalkma ,birde sendeki bilgiyle insaat yaptirmak mümkünmü o rasi Türkiye ordaki ac kurtlar tam senin gibi benim gibi
insanlari bekliyor ,onlarin eline düsersen yandin ha mütahidin eline düsersen yine yandin bilmiyorum nerde kaldigini benim sana verecegim tüyolarla 50 bin lira rahat kazancin olur eger Remscheide yakin yerdeysen gel

görüselim elimden gelen yardimi yaparim .Allah yardimcin olsun .

vermiş olduğun bilgin için teşekkürler
Ben Arsayı yatırım için almıştım ve şuan beklemedeyim
Arsayı aldıktan İki Ay sonra Satın aldığım Şahıs beni aradı ve bana sattığı Arsayı geri alabileceğini söyledi
Bende şuan satmayı düşünmüyorum deyip konuyu kapattım

neunlicht
02 Kasım 2015, 15:28
Merhaba Arkadaşlar

Benim sorum İnşaat Maliyetiyle alakalı

Benim Tekirdağ-Kapaklı da 1200 m2 ,6 Kat ve %25 İmarlı Arsam var

Yani anlayabildiğim kadar 300 m2 oturum alanı yapılabilecekmiş

Bunu kendim yapsam bana Kaç TL veya € mal olur
Yada Müteahhite vermemimi tavsiye edersiniz

İki durumdada nasıl bir bilginiz,tecrübeniz veya tavsiyeniz olur
Şimdiden herkese teşekkür ederim

mert59
10 Şubat 2016, 00:37
Arkadasim gecen yaz Corluda insaat mühendisiyle konustum.
4 kat müsadeli 447 metrekare üzerine yapilacak bir
insaatin kendisine maliyeti 1200000 bir milyar ikiyüzbinliraya
mahal oldugunu söyledi.
bodrum katiyla beraber.

neunlicht
22 Şubat 2016, 07:58
Arkadasim gecen yaz Corluda insaat mühendisiyle konustum.
4 kat müsadeli 447 metrekare üzerine yapilacak bir
insaatin kendisine maliyeti 1200000 bir milyar ikiyüzbinliraya
mahal oldugunu söyledi.
bodrum katiyla beraber.

Baya çokmuş

Yani benimkisi 1,5 Milyon TL ye mal olacak gibi

Bu durumda en iyisi Müteahhit e vermek herhalde

Müteahhite verildiğinde nelere Dikkat etmek gerek sizce?

Cahit
22 Şubat 2016, 12:32
Milyar milyon değilde şimdiki para birimin değeri ile hesap etseniz.

İstanbul'da sormuştum 3-4 katlı binalarda bir daire 30-40bin liraya mal oluyor, inşaat bitincede en az 200 Bin liraya bir daireyi satıyorlar. şimdilerde dahada ucuza yapılıyormuş Suriyelileri falan çalışıyor inşaatlarda daha ucuza.